wtorek, 1 października 2013

Edukacji ciąg dalszy

Czułam, że moje osobiste dzieci potrafią posługiwać się kodami QR i nie pomyliłam się. Ale po kolei. Wczoraj, bo to jednak było już wczoraj, a nie dzisiaj, około południa poprosiłam mojego męża o wyjaśnienie mi czym się różni android od mojego telefonu? Jak może zareagować mężczyzna usłyszawszy takie pytanie z ust żony? ... Tak, macie rację, rozbawiłam go (delikatnie pisząc). Okazało się, że mój telefon jest androidem. Wobec tego uznałam, że potrzebny jest mi lepszy model,  żeby móc skanować QR. Starając się zachować równowagę i spokój postanowiłam dalszy ciąg rozmowy przeprowadzić w domu, tym razem z moimi dziećmi. Błysnęłam przed nimi wiedzą i zapytałam:"Czy mój android może skanować QR?". Zaskoczenie malujące się na twarzy mojej córki w połączeniu z niejakim podziwem warte są każdych pieniędzy;-) Okazało się, że mój telefon ma taką opcję, wystarczy wgrać potrzebną aplikację, co niezwłocznie uczynił chłopak mojej córki. Jednym słowem w pięć minut zostałam wprowadzona przez moje dzieci w XXI wiek. Wygenerowany przeze mnie kod skrywa tajemnicę. Ciekawa jestem, czy ją odkryjecie? Co zakodowałam w tym małym znaczku? 
Już mam pomysł na oklejenie znaczkami moich książek z zakodowaną prośbą o zwrot. Liczę na to, że wtedy na 100% książki wrócą do mnie z powrotem. Jeśli nie zwrócą ich moi znajomi, to może chociaż ich dzieci?

3 komentarze:

 1. Kilka dni mnie nie było a tu tyle nowości.Oj, muszę się doszkolić. Zakręcona jest wspaniała. Może teraz Ty mnie pouczysz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kostka. Kliknij na link pod moją kostką. Instrukcje przetłumaczyłam translatorem:
  1. Kliknij "Przeglądaj", aby wybrać zdjęcie na komputerze.
  idealne jest 200x200. Jeśli fotografia ma inny rozmiar,
  generator będzie zmienić rozmiar obrazu w celu dopasowania do kostki.
  Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy korzystać z oprogramowania do edycji obrazu, aby zmienić rozmiar
  zdjęć najpierw w razie potrzeby.
  2. Kliknij przycisk "Prześlij". Twoje zdjęcie ukaże się po
  przesłaniu. Maksymalny rozmiar pliku photocube pozwoli na zdjęcie
  kostki - 1,0 MB.
  3. Kliknij na "Kopiuj kod HTML", aby pobrać kod lub zaznacz
  cały kod w Codebox i skopiuj (CTRL + c). Nie modyfikuj kodu.
  4. Wklej cały kod Graffiti Maker (Ctrl + V) w polu tekstowym Myspace Profile

  OdpowiedzUsuń