wtorek, 22 października 2013

Salaman Khan - noblista i wizjoner

Khan Academy to doskonałe narzędzie dla nauczycieli, umożliwiające śledzenie postępów w nauce wybranych uczniów. Wystarczy utworzyć swoją klasę nauczyciel może sprawdzić z jakim materiałem zapoznali się poszczególni uczniowie oraz jaki zakres materiału przyswoili (dotyczy matematyki). Jeśli któryś z uczniów potrzebuje więcej czasu na dane zagadnienie to nie spowalnia to tempa nauki reszty klasy, gdyż może on uzupełniać braki i ćwiczyć indywidualnie, we własnym tempie. Nauka we własnym tempie to podstawowe przesłanie Khan Academy. Dzięki narzędziom Khan Academy, tysiące dzieci z całego świata po zapoznaniu się z materiałem, który sprawiał im trudności szybko doganiali resztę klasy.

Darmowa edukacja najwyższej jakości dla każdego w każdym miejscu świata. Taki cel przyświeca Akademii Khana, która ewoluowała od małego projektu korepetycji on-line z algebry dla siostrzenicy Khana (byłego inżyniera) i stała się fenomenem na skalę światową.
Aktualnie kilka milionów uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli korzysta z udostępnionych przez Akademię darmowych ćwiczeń i filmów edukacyjnych na niemal każdy temat, a jej metody nauczania są wykorzystywane z rewelacyjnym skutkiem w coraz większej liczbie szkół.
Plakat do pobrania>>>>
Źródło: http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz