czwartek, 17 października 2013

Logodydaktyka contra zbyt krótka doba

Macie czasami poczucie, że doba jest za krótka? Ja właśnie wpadłam w pętlę uciekającego czasu. Sama sobie jestem winna, bo z powodu mojego "głodu nauki" zapisałam się na kilka szkoleń, które w październiku zazębiły się ograbiając mnie z czasu wolnego.

 1. SORE - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji.
 2. Logodydaktyka w szkole - innowacyjna koncepcja wychowania i kształcenia.
 3. Czytanie jako metoda rozwoju i edukacji.
 4. Twórczo i motywująco - jak uczyć, sprawiając radość sobie i dzieciom.
Dzisiaj wysłuchałam wykładu inaugurującego szkolenie w zakresie logodydaktyki. Logodydaktyka to autorska koncepcja Iwony Majewskiej-Opiełki, zajmująca się całościowo wspieraniem rozwoju człowieka. Logodydaktyka pozwala na znalezienie własnego unikatowego pomysłu na siebie, pomaga ustalić wizję i misję życia, zakłada doskonalenie charakteru i niezbędnych do skutecznego działania kompetencji psychologicznych. Metoda pozwala nadać życiu własny sens (logos) oraz działać na podstawie wizji i misji życia. Brzmi ciekawie? Ponadto jedną ze składowych omawianej metody jest zarządzanie czasem. To zdecydowanie punkt dla mnie;-)

4 komentarze:

 1. Również uczestniczę w tym szkoleniu. Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, cieszę się. Siedzimy w jednej ławce?;-) Bardzo bym tego chciała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy, kto jest pedagogiem, nie kończy swojego wykształcenia na studiach. Teraz wiem, że i uczniowie, i nauczyciel powiększają swoje umiejętności. Szkolenia dadzą potem dobry rezultat, więc im więcej, tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń