sobota, 4 stycznia 2014

Mimowa i Rodzina Ortografków

Trafiłam dzisiaj na ciekawą stronkę dla logopedów. Znajdziecie na niej gry dla dzieci cierpiących na kappacyzm i gammacyzm, sepleniących i rerających. Część propozycji jest darmowa, a za więcej trzeba zapłacić wykupując abonament. Strona zawiera również ćwiczenia z gatunku tzw. "gimnastyki języka", harmonogram ćwiczeń oraz karty pracy do druku. Aby przejść na stronkę wystarczy kliknąć na zamieszczony powyżej zrzut z ekranu.
I kolejna, fantastyczna strona, na której można w sposób nieszablonowy ćwiczyć ortografię. Przy okazji poszerza słownictwo, bo pojawiają się na niej nie tylko rzeki i żaby;-) Ćwiczenia są różnorodne, fantastycznie zilustrowane. Mnie dodatkowo urzekają czcionki, które zostały na niej zastosowane.

4 komentarze:

 1. Pani blog to również skarbnica wiedzy i to nie tylko dla nauczycieli. Już kilka pomysłów pożyczyłam od Pani i wykorzystuję je do zabaw z moim synkiem:) Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło, nigdy w ten sposób o mim blogu nie myślałam, tym bardziej dziękuję za słowa uznania. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. a jak usunąć konto ? Prosze o pomoc ja nie chce niczego płacić

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma potrzeby go usuwać, to nie jest portal typu pobieraczek, który nas potem ściga z powodu płatności. Rodzina Ortografków jest ogólnodostępna za darmo, a jedynie chcąc więcej ćwiczeń można wykupić sobie dostęp. Dostęp zostanie uruchomiony dopiero po wysłaniu pisemnego zgłoszenia na specjalnym druczku oraz dokonaniu płatności. Spokojnie.

  OdpowiedzUsuń