poniedziałek, 3 lutego 2014

Do niezwykłej klasy przez... zwykłą szafę

Uwielbiam kreatywnych i odważnych ludzi. Poniższą informację zaczerpnęłam ze strony www.operon.pl, a link do strony Gimnazjum wraz ze zdjęciami i artykułem znajduje się <TUTAJ>
"W Gimnazjum nr 1 w Lęborku powstało zaczarowane miejsce – prawdziwa fabryka pomysłów. Jedna z klas została zaadaptowana na spotkania, rozmowy, niekonwencjonalne zajęcia rozwijające uczniów. Nadano jej nazwę „sztuki i sztuczki”. Co w niej niezwykłego? Wchodzi się do niej przez szafę, w której wiszą ubrania na wieszakach. Klasa wygląda jak gustownie urządzony salon – są w niej kanapy, fotele, bujak, na ścianach tapeta w pepitkę z wielkim napisem „sztuki i sztuczki”, stół z palet na kółkach oraz półki na książki z drewnianych paczek.

Inicjatorkami stworzenia tej wyjątkowej pracowni i jej projektantkami są trzy nauczycielki: Anna Rzepa, Barbara Cieslak i Anna Zdończyk. W realizacji przedsięwzięcia pomógł samorząd rodziców i pracownicy szkoły. „Zainspirowało nas to, co się w szkole dzieje” – powiedziała „Dziennikowi Bałtyckiemu” pani Barbara, nauczycielka angielskiego. Dodała, że ich celem było stworzenie nietypowego miejsca w szkole, gdzie będzie można się spotkać i realizować różne projekty.

Szkoła nie poprzestanie na tym. W ramach programu edukacyjnego Design dla Szkół uczniowie pod okiem doświadczonych projektantów stworzyli projekty własnych kolorów ławek, które wiosną zostaną wykorzystane podczas remontu szatni szkolnej. Już wiadomo, że jedno z pomieszczeń będzie miało wystrój nawiązujący do kreskówek."

3 komentarze:

  1. Wspaniała sprawa, może i u nas znajdą się tak odważni nauczyciele.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja bardzo dziękuję w imieniu koleżanek, jak też swoim za zainteresowanie klasą, która powstała w naszej szkole, czyli w Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Korzystam z opcji 'komentarze', gdyż nie znalazłam bezpośredniego adresu mailowego do autorki tego bloga. Cieszy nas fakt, że ktoś z zewnątrz nie tylko zauważył pomysł, ale tak fajnie go opisał.Cieszymy się bardzo i ciepło pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję bardzo. Miło mi miło. Życzę sukcesów i realizacji kolejnych pomysłów sprawiających uczniom i nauczycielom radość.

    OdpowiedzUsuń