czwartek, 2 kwietnia 2015

Zeszyty z całego świata

Dzięki uprzejmości mojej dalekiej krewnej, która mieszka w Australii jestem w posiadaniu zeszytu dla ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Uczniowie w Australii praktycznie nie korzystają z zeszytów. Piszą w ćwiczeniach.  Ten zeszyt jednak bardzo mi się spodobał z dwóch powodów: formatu A4 i pomysłu na liniaturę. Świetny format do rysowania i pisania wtedy, kiedy dziecko potrzebuje jeszcze dużo miejsca na swoją ekspresję, a stawiane literki i pierwsze wyrazy wymagają rozmachu. W górnej części strony uczeń ma miejsce na narysowanie tego co dotyczy zajęć, może też wkleić rozsypankę, rozsypankę, układankę itp. przygotowane przez nauczyciela. Pod spodem znajduje się liniatura. Ten trójkącik obok ośmiorniczki na okładce podpowiada rodzicom jaki zeszyt wybierają: w linię, czy w kratkę.
Nie mam takiej imponującej kolekcji zeszytów jaką dysponuje Jola Okuniewska, ale dzięki niej i jej inspiracjom zaczęłam doceniać te, które już kiedyś otrzymałam, bądź zakupiłam podczas nielicznych podróży.

4 komentarze:

 1. Witam serdecznie,
  jest mi niezmiernie miło poinformować, że Pani blog znalazł się na trzecim miejscu w rankingu blogów o edukacji Instytutu Edukacji Społecznej (www.ies.org.pl).
  Serdecznie gratuluję i pozdrawiam,
  Kinga Ekert
  Instytut Edukacji Społecznej

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo, nie wiedziałam, że jestem "obserwowana". Jest mi niezmiernie miło. Postaram się zastosować do przekazanych uwag.

  OdpowiedzUsuń