czwartek, 4 września 2014

Przechwyć fale

Miewacie czasem ochotę zapisać na komputerze filmik, który znajdziecie w sieci, aby wykorzystać go później w celach edukacyjnych? Mnie się zdarza. Czasem da się to uczynić, można też czasami wrzucić taki link na swojego bloga. Niestety, aby go odtworzyć musimy mieć połączenie z internetem co nie zawsze jest możliwe. Mnie zależało na zapisaniu takiego filmiku na twardym dysku. Żaden ze znalezionych programów nie satysfakcjonował mnie w pełni. Do dzisiaj. Dzisiaj trafiłam na VSO Downloader - bezpłatny program do przechwytywania strumieni multimedialnych z Internetu. Aplikacja obsługuje różne protokoły streamingu audio i wideo (RMTP, HTTP), a także jest kompatybilna z sieciami VPN i serwerami proxy. Poza tym program został wyposażony w specjalny algorytm MultiThread, służący do pobierania strumieni w częściach, co owocuje większą szybkość pobierania danych z sieci. Mam wreszcie narzędzie, które błyskawicznie, bezobsługowo zapisuje oglądany przeze mnie filmik na moim komputerze. Łatwy, czytelny, w języku polskim.

Program może służyć również do wyodrębniania dźwięku lub muzyki z dowolnego, pobranego materiału wideo, uprzednio zapisując go do formatu MP3. W ten sposób możemy szybko i łatwo konwertować teledyski do formatu muzycznego, w celu późniejszego odtwarzania w odtwarzaczach MP3 lub MP4 itd. VSO Downloader jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi – Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera czy Internet Explorer.

1 komentarz:

  1. Dużo informacji! Muszę przetrawić i przetestować w weekend, bo wydaje się to odpowiedzią na wiele moich potrzeb:) Dziękuję!

    OdpowiedzUsuń