poniedziałek, 16 czerwca 2014

Emaze

Dzisiaj poznałam działanie ciekawego programu do tworzenia prezentacji multimedialnych. Jest on świetną alternatywą dla Power Pointa, który już trochę mi się znudził. Na stronie Emaze wystarczy się zalogować i zabrać się do pracy wykorzystując jeden z oferowanych szablonów. Program trochę przypomina Prezi, w podobny sposób następują przejścia między obrazami. Ciekawością jest natomiast fakt, że niektóre plansze są prezentowane w formacie 3D.  Program umożliwia również przeglądanie i wykorzystywanie prezentacji stworzonych przez innych użytkowników programu oraz "przerobienie" własnej prezentacji wykonanej w Power Poincie. Specjalnie jednak tego nie polecam, bo moje trochę się rozsypały po pobraniu i załadowaniu na stronie.
Kolejność slajdów została wprawdzie zachowana, ale automatycznie dokonane zmiany czcionki, tła itp. spowodowały, że miałam więcej pracy z ich "odkręcaniem", niż gdybym wykonała prezentację od nowa. To chyba tak samo jak z remontem starego domu, że czasem wybudowanie nowego wychodzi taniej i szybciej. Klikając w obrazek po prawej stronie możecie zobaczyć próbkę tego co dzisiaj zrobiłam na zaliczenie modułu. Pokazuje tylko niektóre możliwości programu.

Jeśli nie spodoba się Wam Emaze, proponuję jeszcze Empressr. Mnie akurat program zmęczył, może dlatego, że nie ma polskich czcionek...


1 komentarz:

  1. Mam pytanie. Czy można usunąć konto z emaze? Jeśli tak to jak to zrobić? Proszę o odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń